Něco zajímavého.....

22. ledna 2009 v 21:34 | Patrička |  Novinky
Kynologie je věda o psech, jejich chovu a šlechtění.
Slovo kynologie je odvozené od latinského slova kynos (pes) a logie (poznání, věda).
Mezinárodní organizací, která se zabývá kynologií je Mezinárodní kynologická federace (FCI), v Česku má pobočku u Českomoravské kynologické unie.
Kynolgie se dělí na dvě zásadní podskupiny, na služební a sportovní kynologii. Obě dvě tyto skupiny však mají společné nároky, zkušební řády a rovněž i disciplíny. Mezi discpilíny patří pachové práce (oddíl A), poslušnost (oddíl B), obrana (oddíl C). Mezi zkušební řády patří NZŘ (národní řád) a další německé řády, IPO, SchH, SchH/VPG a méně rozšířený TART. Liší se pouze v tom, v jakém okruhu chcete svého psa využít, jedná- li se o kynologii služební tak např. policisté, jedná- li se o kynologii sportovní, tak to většinou bývají zkoušky, závody, popřípadě výstavy. Ať už se jedná o kynologii sportovní či služební, existují určitá pravidla, která je nutno dodržovat, pokud chcete svého psa uplatnit v nějakém oboru.
Mno prostě:¨to vše znamená obor o který se můžeš zajímat,už chodit na střední urrčenou na to a pak pracovat s pejskama to by se mi líbylo,ale myslím že budu dělat něco inýho!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama